English   14390 НПО

Кариера в НПО

Мениджър Финанси и администрация

Дата на публикуване:
18 юни 2015 г.
Валидна до:
05 юли 2015 г.
Име:
Асоциация Родители
Град/Село:
гр. София
Пощенски код:
1111
Адрес:
гр. София, жк Яворов, бл. 73, ет. 2, ап. 4
Телефони:
02/ 944 17 99
Ел. поща:
office@roditeli.org
Сфера на дейност:
Законодателство, застъпничество, публични политики; Здравеопазване, права на пациента; Образование
Работа

Мениджър ФИНАНСИ И АДМИНИСТРАЦИЯ

Местоположение - София

Платенапозиция

Постоянна работа

Пълен работен ден - 8 часа

Работа на трудов договор

Кратко представяне на Асоциация Родители:

СНЦ Асоциация РОДИТЕЛИ е неправителствена организация, учредена на 19 юни 2001 г.

Мисията на асоциацията е да насърчи родителите да бъдат най-добрите родители, които могат да бъдат, и да подкрепим децата да се превърнат в най-добрите възрастни, които могат да станат. Това се осъществява чрез редица успешни проекти в сферата на образованието, промотирането на здравословни навици за живот, активното гражданско образование и личната инициативност в подкрепа на обществено-значими каузи. Проектите са с фокус към различни възрастови групи, но преките ползи от осъществяването им и получените резултати са насочени към децата от всички възрасти и младежите.

Ние си партнираме с редица училища в София и в страната, като организираме обучения за учители, родители и деца. Нашата цел при работата с училищата е да подкрепяме развитието на училищна общност като във връзка с това инициираме и подкрепяме множество локални проекти, училищни обмени, класни инициативи и др.

Организираме и участваме в масови мероприятия насочени към децата и семейството. Ние сме основател на движение Фамилатлон в България, подкрепящо позитивните семейни преживявания, спорта и здравословния начин на живот. Като част от движението ежегодно организираме голям фестивал в Южния парк, а множество училища и общини случват по-малки локални фестивали по този модел.

Участваме в застъпнически дейности и като се стремим да прокарваме различни политики в обществен интерес, най-вече в интерес на децата. Фокусираме се основно в областта на образованието и родителството.

За повече информация: http://www.roditeli.org/

ЗАДЪЛЖЕНИЯ И ОТГОВОРНОСТИ:

Финансово планиране и отчетност

·Изготвяне на годишен бюджет и план за разходите по месеци

·Планиране на паричните потоци

·Изготвяне на месечен управленски финансов отчет

·     Изготвяне на месечен отчет за отработеното време по проекти и по служители на база отчети от служителите

·Изготвяне на годишен финансов отчет и съдействие на външен одитор при извършване на годишния одит на отчета

Политики и процедури

·Поддържане на актуални вътрешни политики и процедури за финансов контрол

·Поддържане на актуални вътрешни счетоводни политики и процедури

·Проследяване на спазването от всички служители и външния счетоводител на всички вътрешни политики и процедури за финансов контрол и счетоводство

Проекти

·Спазване на всички изисквания поставени от донорите във връзка с проектите, които Асоциацията изпълнява и по които кандидатства

·    Текущо следене на спазването на договорения бюджет по проекти и комуникиране на текущи  въпроси с екипа и донора

·Финансово отчитане на проектите към донорите

Текущи задачи

·Издаване на фактури

·Водене на касова книга и извършване на касови разплащания

·Отчитане на командировки

·   Плащания по банков път през ел. банкиране към доставчици, възнаграждения на персонала и др.

·Разпределение на всички разходни и приходи документи по проекти

·Събиране на информация за ползвани отпуски, болнични и други касаещи калкулирането на заплатите и уведомления към НАП и др. институции

·Редовна комуникация с външен счетоводител

Услуги, консумативи, материали

·Договаряне с доставчици на услуги и материали за организацията

·Организиране на закупуването на материали и консумативи на база обобщени заявки от екипа и осигуряване на необходимите наличности

·Приемане на доставки на материали и консумативи, организиране съхранението им, документиране на разходването им.

ИЗИСКВАНИЯ КЪМ КАНДИДАТА:

·Висше образование по икономика/бизнес администрация/финанси/счетоводство

·Отлично владеене на английски език

·Компютърна грамотност (Word, Excel, PowerPoint)

·Умения за администриране и координация на процеси

·Предимство са: Опит в работа по проекти, финансов мениджмънт на проекти и опит за работа в екип

НИЕ  ПРЕДЛАГАМЕ:

·Работа в креативен и отдаден на каузата екип

·Разнообразна и вдъхновяваща работа

·Гъвкаво работно време

·Подкрепа при навлизане в работата и възможност за текущи консултации с експерти  по финансов мениджмънт на НПО

КАНДИДАТСТВАНЕ:

Очакваме с интерес Вашите автобиография и мотивационно писмо на office@roditeli.org с тема:  Мениджър Финанси и администрация.