English   14400 НПО

Кариера в НПО

Стажант в Български център за нестопанско право

Дата на публикуване:
18 май 2015 г.
Валидна до:
22 май 2015 г.
Име:
Български център за нестопанско право
Пощенски код:
1000
Адрес:
ул. Христо Белчев 3, ет. 2
Телефони:
(02) 9816617, 9888166
Ел. поща:
info@bcnl.org
Сфера на дейност:
Законодателство, застъпничество, публични политики; Защита на човешки права; Насърчаване на дарителството/доброволчеството
Тип:
Стаж
ЗА НАС:
Български център за нестопанско право (БЦНП) е организация с близо 15 годишна история. Нашата мисия е да оказваме подкрепа при изработване и прилагане на закони и политики с цел развитие на гражданското общество, гражданското участие и доброто управление в България. Сред основните ни дейности са:
  • Законодателни инициативи и застъпничество – помагаме средата в България да стане по приветлива за НПО и граждани
  • Подкрепа за НПО – предоставяме безплатни юридически консултации е областта на нестопанското право, организираме и професионални обучения на НПО
  • Информационна дейност – поддържаме Информационния портал за НПО в България (www.ngobg.info), който предлага най-пълната база от данни за активни НПО в България, новини, свързани с НПО сектора

ЗАДЪЛЖЕНИЯ И ОТГОВОРНОСТИ :
  • Подпомагане при организацията на събития и подготовка на материали;
  • Подпомагане в разпространението на информация за БЦНП, различни инициативи и проекти;
  • Подпомагане на административните дейности в офиса.

ИЗИСКВАНИЯ КЪМ КАНДИДАТА:
  • Професионален опит: не се изисква;
  • Образование: студенти в бакалавърски или магистърски програми;
  • Език/ езици: Владеенето на английски език /писмено и устно/ ще се счита за предимство
  • Компютърна грамотност (MS Office - Word, Excel)
  • Друго: Инициативност и отговорност към поетите ангажименти

НИЕ  ПРЕДЛАГАМЕ:
  • почасова заетост (8 часа седмично) при предварително изготвен график, съобразно възможностите на стажанта, в периода 25 май-12 юни 2015;
  • работа в млад и динамичен екип;
  • запознаване с работата на НПО сектора;
  • удостоверение за завършен стаж, с възможност за препоръка към бъдещ работодател.

КАНДИДАТСТВАНЕ:
  • автобиография или мотивационно писмо на е-mail: info@bcnl.org до 21 май 2015