English   14402 НПО

Кариера в НПО

Психолог

Дата на публикуване:
28 юли 2015 г.
Валидна до:
04 август 2015 г.
Име:
За Нашите Деца
Град/Село:
гр. София
Пощенски код:
1303
Адрес:
кв. Сердика, ул. Гюешево, №21, ет.2
Телефони:
02/980 70 58,02/ 988 82 45
Ел. поща:
office@detebg.org
Сфера на дейност:
Социални услуги
Фондация “За Нашите Деца” е една от водещите български неправителствени организации, наследник на британската детска организация EveryChild. Екипът ни се състои от много и различни професионалисти, обединени от силна вяра и мотивация да дадем шанс на всяко дете да се радва на истинско детство в истински дом. Ако сте отдаден, съпричастен към каузата и желаете да бъдете част от най-голямата българска неправителствена детска правозащитна организация, Фондация „За Нашите Деца” Ви дава възможност да станете част от екипа в ролята си на:

Психолог

Основни задължения:

• Семейно консултиране и психо – социална работа с биологични и разширени семейства на деца в риск; новородени деца; деца, преживели насилие; деца с трудно поведение; деца, настанени в институции.
• Оценяване на биологични семейства за възможности за реинтеграция на деца, изведени на по – ранен етап;
• Оценяване на роднински семейства за възможности за грижа за деца, изведени от биологично семейство;
• Оценяване на деца под приемна грижа, преди осиновяване
• Управлява случаи в ЦОП – регистри, досиета, доклади към ОЗД, договаряне с клиенти и документация
• Участва в прегледи с ОЗД по водените от него случаи при изведена необходимост
• Участва при обсъждане на случаи и супервизии

Работи по програмата на ЦОП в следните аспекти:

• „Мобилна социална работа” – фамилна работа и консултиране за подкрепа на семейства в криза
• „Детство без насилие” – фамилна работа за подкрепа на семейства на деца и юноши, преживели насилие
• „Образование и за мен” – семейно консултиране на семейство
• „Насърчаване на позитивно поведение” – семейно консултиране
• „Отново у дома” – оценяване на дете, настанено в институция за реинтеграция. Оценяване на семейство относно възможността за реинтеграция. Супервизиране на срещи и контакти между дете и семейство. Водене на група за подкрепа на реинтегрирани деца, при евентуално сформиране на такава.
• „Моето голямо семейство” – оценяване на семейство, преди настаняване на дете. Семейно консултиране, след настаняване на дете в семейството. Семейни конференции при изведена необходимост. Супервизирани контакти между дете и биологично семейство – при изведена необходимост.

Повече информация за изискванията към кандидадите, можете да намерите на Jobs.bg.