English   14400 НПО

Кариера в НПО

Специален педагог

Дата на публикуване:
11 ноември 2016 г.
Валидна до:
11 декември 2016 г.
Име:
За Нашите Деца
Град/Село:
гр. София
Пощенски код:
1303
Адрес:
кв. Сердика, ул. Гюешево, №21, ет.2
Телефони:
02/980 70 58,02/ 988 82 45
Ел. поща:
office@detebg.org
Сфера на дейност:
Социални услуги
Фондация „За Нашите Деца" изпълнява проект „Грижа в ранната детска възраст", с финансиране от Фондация „ОУК", който си поставя за цел подобряването на развитието и благосъстоянието на децата в ранната детска възраст (0-7 г.) чрез въвеждане на интегриран социално-здравен подход към грижата за тях. Чрез изследователски и застъпнически дейности, както и през директна работа в здравни заведения и заведения за социални услуги, проектът цели да подкрепи подобряването на политиката и практиката по отношение на ранното детско развитие в здравната, социалната и образователната системи у нас.
В рамките на проекта Фондацията планира пилотирането на иновативни практики и форми на подкрепа в рамките условията на предоставяне на социални и здравни услуги за директна работа с деца и семейства. Ще бъде сформиран мобилен мултидисциплинарен екип от специалисти, които да подкрепят подобряването на грижата за деца в ранна възраст и работата с техните семейства в различните обекти, в които се изпълнява теренната работа. Във връзка с реализацията на проекта търсим професионалист, на позицията:

Отговорности:

  • Извършва подкрепящи дейности за стимулиране на развитието на деца в ранна възраст
  • ·Консултира родителите и специалистите относно спецификата на подходящите занимания и напредъка на децата
  • ·Планира дейности и работи за компенсиране на дефицитите по индивидуална програма
  • ·Организира и води занимателни  игри и разтоварващи дейности  за  децата
  • ·Организира ателиета за арт занимания
  • ·Работи в мултидисциплинарен екип
  • ·Води документация и други отчетни формуляри
  • ·Участва в екипни срещи
Изисквания:
  • Висше образование  - „Специална педагогика", „Педагогика", „Дефектология и комуникативни нарушения"
  • Опит в директна работа с деца и техните семейства
  • Мотивация за прилагането на иновативни подходи и работа в динамична среда;
  • Комуникативност, инициативност и отговорност;
  • Гъвкавост при вземане на решения;
  • Висока мобилност и мотивация за работа на различни обекти;
  • Способност да анализира информация, да синтезира и представя резултати;
  • Опит с арт терапевтични техники
  • Опит в изпълнението на проекти в социалната сфера е предимство
Организацията предлага:
  • Трудов договор
  • Работа в отдаден и динамичен екип
  • Принос към една благородна кауза
  • Много добри условия на труд