English   14400 НПО

Бъди доброволец по Европейска доброволческа служба (ЕДС) в младежки център в Австрия за една година

Дата на публикуване:
14 март 2017 г.
Валидна до:
09 април 2017 г.
Име:
Си Ви Ес - България
Пощенски код:
1309
Адрес:
ул. "Царибродска" №51-59 А
Телефони:
+359 884 766 459
Ел. поща:
office@cvs-bg.org
Сфера на дейност:
Защита на човешки права; Насърчаване на дарителството/доброволчеството; Околна среда
Тип:
Доброволци

Си Ви Ес – България и австрийската организация Komm!unity във Вьоргл, Австрия търсят своя звезден ЕДС доброволец (Европейска доброволческа служба).

Picture1

Изискванията

  • Години: между 18 и 30 г.
  • Времетраене на доброволческата служба: 1 година (юли 2017 – юни 2018)
  • Профил на доброволеца: с интерес към работата с млади хора; толерантен и без предразсъдъци; с желание да реализира свои идеи
  • Краен срок за кандидатстване: 9 април 2017
  • Кандидатстване: CV и мотивационно писмо, изпратено до Наталия Живкова на longterm@cvs-bg.org

Picture4

Доброволческата служба и задачите на доброволеца

Доброволецът ще работи в младежкия център ZONE и ще има следните задачи:

  • да предлага напитки и хапване на младежите
  • да разговаря с младите хора и да се включва в бордовите игри.
  • да участва в различни събития и занимания като спортен ден, ден за готвене
  • да планира и изпълнява проекти заедно с младежите
  • да участва в редовни срещи на екипа

Picture6

Посрещащата организация

Komm!unity е НПО в Вьоргл, Тирол, което работи по теми, свързани с младежта, интеграцията и интервенции в общността. Имаме отдели, които се занимават с интеграция и многообразие; улична работа; младежки информационен център; проекти за свободното време и 5 младежки центъра в града и околностите.

Целевата ни група са млади хора от региона, мигранти и младежки работници, които работят с целевата ни група. Работата ни се планира и провежда в координация с местните общности. Организираме разнообразни събития и проекти във Вьоргл и околностите.

Разчитаме на работа в мрежа, координация и участие.

Младежките ни центрове са места за прекарване на свободното време на млади хора между 12 и 16/18 години. Предлагаме напитки и хапване на достъпни цени и осигуряване място за среща с приятели, бордови игри и реализиране на идеите им. Младежките работници работят с посетителите въху техните отношения, консултират ги и ги подкрепят при реализацията и провеждането на проекти.

Picture7

Практическа информация

  • Настаняване: Доброволецът ще живее в споделен апартамент във Вьоргл или Куфщайн, като ще има собствена стая.
  • Храна: Доброволецът ще получава 220 евро на месец, за да си закупува храна по свои избор
  • Джобни пари: 115 евро на месец
  • Местен транспорт: колело за предвижване в града и карта за автобус/влак за региона
  • Езиков курс: веднъж или два пъти на седмица курс по немски език
Цялата обява може да прочетеш тук. А ако това е твоят проект, напомняме кандидатствай до 9 април, като изпратиш CV и мотивационно писмо до Наталия Живкова на longterm@cvs-bg.org.
Очакваме те!