English   14399 НПО

Кариера в НПО

Местен координатор, проект „Да превърнем думите в дела”

Дата на публикуване:
30 ноември 2011 г.
Валидна до:
09 декември 2011 г.
Име:
Лумос
Адрес:
ул. Неофит Рилски 5, ет. 3
Телефони:
02 8511684, 0889736589
Ел. поща:
office.bulgaria@wearelumos.org
Сфера на дейност:
Проблеми на децата
Работа

Работно време:пълно работно време (35 часа седмично)

Срок:договор за 12 месеца

Подчинен на:Координатора на проекта във Великобритания

Обща информация

Лумос-България започва 18-месечен пилотен проект „Да превърнем думите в дела: Упражняване на правата и приобщаване на децата с интелектуални затруднения в Европа" с подкрепата на Европейската комисия, в партньорство със Общинския съвет на Пардубице, Чешката република и Карин дом България.

Цел на проекта: да подобри шансовете за живот, приобщаване, достъп до права и социално участие на децата с интелектуални затруднения в Европа. Да се гарантира, че всички деца и младежи с интелектуални затруднения стават пълноценни участници и приобщени членове на своите общности, с възможности наистина еднакви с възможностите на връстниците им, и подкрепа, пропорционална на потребностите им.

Държави по проекта: България, Чешката република и Сърбия.

Едновременно ще работят две направления на проекта: Действия на национално ниво и Детско участие.

Действия на национално ниво

Чрез поредица от три срещи във всяка от държавите по проекта и две международни срещи, всяка държава ще бъде подкрепена за разработването на Национален план за действие (НПД) за социална закрила и социално приобщаване на децата с интелектуални затруднения в националните политически приоритети.

Детско участие

Група деца с интелектуални затруднения, от резидентни институции и от семейства заедно ще изпълняват редица от дейности по време на проекта. Тези дейности ще включват консултации за НПД, както и събития, насочени към повишаване на видимостта и разбирането на затрудненията в местните общности.

Цел на длъжността

Местният координатор (МК) ще отговаря основно за координацията и изпълнението на дейностите за детско участие. Той също така ще подкрепя националните и международни дейности като участва в Националната работна група и подпомага работата й.

Обобщение на функциите

Задълженията включват:

·В сътрудничество с екипа на проекта да съдейства за създаването на Националната работна група.

·Да участва в Националната работна група; да осигурява координацията и съвместната работа на групата.

·Да подкрепя Националната работна група, когато е необходимо, при текущата работа за изготвяне на Националния план за действие.

·Като се консултира с екипа на проекта и местния партньор по проекта, да разработва и реализира дейностите за детско участие, както е посочено в описанието на проекта.

·Да изпраща седмична обратна информация и месечни доклади на Координатора на проекта.

·Да подпомага събирането на данни за експерименталните социални дейности, както е посочено в описанието на проекта.

·Работа в сътрудничество с голям кръг заинтересовани страни, участващи в настоящия проект.

·Да организира международни срещи и да организира участието на Националната работна група в тези събития.

·Да има възможност редовно да пътува до София и Варна и понякога в друга страна.

Личностни изисквания за заемане на длъжността

·Образование в сходна област, като напр. здравеопазване, социална работа, образование или международно развитие.

·Силно желателно е познаването на проблемите на уврежданията и разбирането на социалния модел на увреждането.

·Много важен е прекият опит в работа с деца с интелектуални затруднения.

·Отлични организационни умения със способности да приоритизира.

·Много добро владеене на Microsoft Office (Outlook, Word, Excel и PowerPoint).

·Опит в застъпничество на политическата сцена.

·Познаване на международната правна рамка за правото на социалното приобщаване на всички деца.

·Опит в сферата на детското участие или провеждане на обучение по тази тема.

·Владеенето на английски език е желателно, но не е основно изискване.

·Способност за добра работа в екип и инициативност.

·Практичният и гъвкав подход към една позиция с много разнообразни функции (и предишен опит от изпълнение на подобна функция) е основно изискване.

·Упорита работа, енергия и динамика.

Как да кандидатствате

За да кандидатствате за тази длъжност, моля изпратете следните документи:

·Придружително писмо, което обяснява причините, поради които кандидатствате и как опитът ви съответства на длъжността (моля да се позовавате на личностните изисквания).

·Автобиография (максимум две страници).

·Данни за двама поръчители, включително скорошен работодател (с които ще се свържем на по-късен етап от избора).

Моля, изпратете ги по електронната поща преди крайния срок до Росица Петрова rossi.petrova@lumos.org.uk като в полето „относно" запишете позицията, за която кандидатствате, за да бъдете включен/а в краткия списък. Също така можете да ги изпратите по пощата до София 1463, бул. „Витоша" 81, ет. 2, ап. 8 като посочите позицията в придружителното писмо.

Краен срок за кандидатстване – 9 декември, 2011 г. 17.30 ч. Очаква се интервютата да се проведат в седмицата между 12 и 16 декември 2011 г.

С оглед минимизиране на административните ни разходи, за съжаление имаме възможност да се свържем само с кандидатите, включени в краткия списък за интервю.

Всички кандидатури ще бъдат оценявани по заслуги. Лумос е работодател, който прилага политиката на равни възможности.