English   14400 НПО

Кариера в НПО

БФЖ търси Координатор „Програми и проекти“

Дата на публикуване:
06 ноември 2017 г.
Валидна до:
20 ноември 2017 г.
Име:
Български фонд за жените
Пощенски код:
1000
Адрес:
ул. "Солунска" 26
Телефони:
+359 2 426 92 02
Ел. поща:
office@bgfundforwomen.org
Сфера на дейност:
Младежки въпроси, политики и изследвания; Проблеми на жените, джендър въпроси; Предоставяне на дарения/грантове

Български фонд за жените (БФЖ) е единствената българска фондация, която подкрепя местни неправителствени организации (НПО), работещи за правата на жените и за постигане на равнопоставеност на половете във всички сфери на живота. Мисията на БФЖ е да изгражда и развива женско движение в България и да подкрепя филантропията, насочена към овластяване на жени и момичета, като набира и преразпределя ресурси от страната и чужбина. Нашата визия е за свят без насилие, дискриминация и неравенства, в който всяко момиче и жена има условия да разгърне своя потенциал в най-пълна степен, разполага с равни възможности, с достъп до образование, качествени услуги и ресурси, и прави информирани и независими избори относно своя живот.

За да разшири дейността си и екипа си в София, БФЖ търси да наеме на пълно работно време координатор "Програми и проекти".

Основни отговорности, свързани с позицията:

Ако обичате предизвикателствата, активната комуникация с различни хора и институции и се вълнувате от теми като човешки права и равнопоставеност на половете, вероятно сте новият координатор в Български фонд за жените. От Вас ще се очаква:

  • Да участвате активно в работния процес и да подпомагате всички дейности на организацията
  • Да изготвяте и координирате стратегическите програми на БФЖ
  • Да изготвяте различни проекти, с които БФЖ кандидатства за финансиране пред местни и международни институции, организации и компании
  • Да участвате в изпълнението и координацията на текущите проекти на БФЖ
  • Да участвате активно в комуникационната дейност на БФЖ: поддръжка на уебсайт и социални мрежи, писане на текстове и новини, организиране на събития и рекламни и/или информационни кампании, изготвяне на прессъобщения
  • Да водите активна комуникация с организациите, които БФЖ подкрепя, както и с различни настоящи и потенциални партньори
  • Да извършвате административни дейности: прегледи на отчети, водене на архив и т.н.
  • Да пътувате в страната и чужбина

Основни изисквания за заемане на позицията:

  • Придобита минимум бакалавърска степен (хуманитарни науки)
  • Минимум тригодишен опит на подобна позиция
  • Отлична компютърна грамотност: MS Office (Word, Excel, Outlook, Power point)
  • Отлично владеене на английски език (писмен и разговорен)
  • Умения за работа в екип, както и самостоятелно
  • Отлични комуникационни умения
  • Самоинициативност и отговорност
  • Аналитично и критично мислене
  • Висока мотивираност в стресова среда и умение за спазване на срокове

За предимство ще се считат:

  • Предишен опит в неправителствения сектор
  • Магистърска степен в една от сферите: човешки права, джендър и феминистки въпроси, социални науки
  • Умения за работа с програми за създаване и обработка на изображения (Photoshop, InDesign, Illustrator или др. под.)
  • Шофьорска книжка: категория "Б"

Какво предлагаме?

  • Добро заплащане с възможност за скорошно увеличение, според опита на кандидата и представянето му през първите три месеца
  • Сплотен екип от професионалисти и приятелска среда
  • Възможност за професионално и лично развитие
  • Интересна и динамична работа

За да кандидатствате за позицията, моля изпратете ваше CV и Мотивационно писмо на office@bgfundforwomen.org до 23:59 часа на 20-и ноември 2017 г. Заглавие на e-mail: Job Application: Координатор

Само одобрени кандидати ще бъдат поканени на интервю.

Конфиденциалността на предоставената информация е гарантирана съобразно ЗЗЛД.

Всички получени данни ще бъдат използвани само и единствено за целите на настоящия подбор.