English   14400 НПО

Кариера в НПО

Координатор „Програми и проекти"

Дата на публикуване:
07 декември 2017 г.
Валидна до:
29 декември 2017 г.
Български фонд за жените (БФЖ) е единствената българска фондация, която подкрепя местни неправителствени организации (НПО), работещи за правата на жените и за постигане на равнопоставеност на половете във всички сфери на живота. Мисията на БФЖ е да изгражда и развива женско движение в България и да подкрепя филантропията, насочена към овластяване на жени и момичета, като набира и преразпределя ресурси от страната и чужбина. Нашата визия е за свят без насилие, дискриминация и неравенства, в който всяко момиче и жена има условия да разгърне своя потенциал в най-пълна степен, разполага с равни възможности, с достъп до образование, качествени услуги и ресурси, и прави информирани и независими избори относно своя живот.

За да разшири дейността си и екипа си в София, БФЖ търси да наеме на пълно работно време координатор „Програми и проекти”.

Основни отговорности, свързани с позицията:
Ако обичате предизвикателствата, активната комуникация с различни хора и институции и се вълнувате от теми като човешки права и равнопоставеност на половете, вероятно сте новият координатор в Български фонд за жените. От Вас ще се очаква:
- Да участвате активно в работния процес и да подпомагате всички дейности на организацията
- Да изготвяте и координирате стратегическите програми на БФЖ
- Да изготвяте различни проекти, с които БФЖ кандидатства за финансиране пред местни и международни институции, организации и компании
- Да участвате в изпълнението и координацията на текущите проекти на БФЖ
- Да участвате активно в комуникационната дейност на БФЖ: поддръжка на уебсайт и социални мрежи, писане на текстове и новини, организиране на събития и рекламни и/или информационни кампании, изготвяне на прессъобщения
- Да водите активна комуникация с организациите, които БФЖ подкрепя, както и с различни настоящи и потенциални партньори
- Да извършвате административни дейности: прегледи на отчети, водене на архив и т.н.
- Да пътувате в страната и чужбина

Основни изисквания за заемане на позицията:
- Придобита минимум бакалавърска степен (хуманитарни науки)
- Минимум тригодишен опит на подобна позиция
- Отлична компютърна грамотност: MS Office (Word, Excel, Outlook, Power point)
- Отлично владеене на английски език (писмен и разговорен)
- Умения за работа в екип, както и самостоятелно
- Отлични комуникационни умения
- Самоинициативност и отговорност
- Аналитично и критично мислене
- Висока мотивираност в стресова среда и умение за спазване на срокове

За предимство ще се считат:
- Предишен опит в неправителствения сектор
- Магистърска степен в една от сферите: човешки права, джендър и феминистки въпроси, социални науки
- Умения за работа с програми за създаване и обработка на изображения (Photoshop, InDesign, Illustrator или др. под.)
- Шофьорска книжка: категория "Б"

Какво предлагаме?
- Добро заплащане с възможност за скорошно увеличение, според опита на кандидата и представянето му през първите три месеца
- Сплотен екип от професионалисти и приятелска среда
- Възможност за професионално и лично развитие
- Интересна и динамична работа

Повече информация и кандидатстване на Jobs.bg