English   14402 НПО

Кариера в НПО

Ръководител „Проекти"

Дата на публикуване:
12 февруари 2019 г.
Валидна до:
26 февруари 2019 г.
Име:
Софийска платформа
Адрес:
бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“ 62, ап. 5
Телефони:
0878877739
Ел. поща:
office@sofiaplatform.org
Сфера на дейност:
Законодателство, застъпничество, публични политики; Международни и европейски въпроси, политики и изследвания; Младежки въпроси, политики и изследвания
Работа

Профил на организацията

Фондация „Софийска платформа" търси да наеме Ръководител „Проекти", който да управлява образователни проекти, осъществявани от Организацията и свързани с преподаване на гражданско образование, история и близко минало чрез организиране на открити уроци, обучения за учители и разработка на материали. В „Софийска платформа" подкрепяме политиката на спомняне и справянето с комунистическото минало чрез методи на исторически диалог и образование. Нашият екип цели да даде своя принос към дебата за историческото наследство, прехода и консолидирането на демокрацията чрез анализи и публичен диалог (дискусии).

Възможност за започване: 05.03.2019

Локация: София, пътуване из България

Отговорности на Ръководител „Проекти"

Дейностите включват част или всички от изброените:

  • Отговаря за планиране, изпълнение, финализиране и оценка на проектите на „Софийска платформа" в България, тяхната финансова част и следи за стриктното спазване на бюджети и всички плащания, извършвани по тях;
  • Отговаря за осъществяване и поддържане на кореспонденция с донорски и партньорски организации, експерти, държавни институции, заинтересовани страни, доставчици на услуги, необходима при изпълнението на проектните ангажименти;
  • Извършва подготвителни дейности по изработването на материали за ученици и учители, включително подбор на информация и проучване на полезните практики в преподаването на темите, по които работи организацията;
  • Отговаря за координацията на работата на експертите по изготвянето на необходимите материали за провеждане на уроците и семинарите;
  • Подпомага дейността на Изпълнителния директор при набиране на средства чрез изготвяне на бюджет, писане на проектни предложения и др.
Изисквания към кандидата:
  • От 3 до 5 години опит в развитието и ръководенето на проекти с фокус върху координация, мониторинг и отчитане в неправителствения сектор;
  • Добри познания за функционирането на НПО сектора в България;
  • Диплома в областта на хуманитарните и/или социалните науки;/предимство са Политология, История, Образование/;
  • Отлично познаване и разбиране на политическите процеси и политическата среда в България; добро разбиране на чувствителните социални проблеми и способност за работа в подобен контекст;
  • Отлични писмени и устни комуникационни умения;
  • Способност за решаване на проблеми и умение за изграждане на отношения на доверие с партньори, експерти и донори;
  • Отлично владеене на писмен и говорим английски език; немски език - предимство;
  • Спазване на принципите на отчетност, прозрачност и внимание към детайла;
  • Желание и възможност да пътува из страната и чужбина;
  • Шофьорска книжка
Какво предлагаме?
  • Работа в сферата на образованието и последните тенденции в страната и света в преподаването на гражданско образование и история на близкото минало;
  • Фокус върху младите хора в България, техните образование и развитие;
  • Работа в динамичен и амбициозен екип;
  • Работа с експерти и практици в сферата на образованието и научните изследвания;
  • Постоянен трудов договор (24 месеца с възможност за удължаване).

Необходими документи:

  • CV и мотивационно писмо (до 500 думи), които можете да изпращате на office@sofiaplatform.org.
* Само предварително одобрените кандидати ще бъдат поканени на интервю.

** Всички лични данни, предоставени на „Софийска платформа" относно настоящата обява, ще бъдат обработвани само за нейните цели и са защитени по смисъла на ЗЗЛД.