Регистрация
юли
24

Кариера в НПО

Социален асистент (Детегледач)

Дата на публикуване:
27 юни 2019
Валидна до:
27 юли 2019
Име на организация:
Град/Село:
гр. София
Пощенски код:
1303
Адрес:
кв. Сердика, ул. Гюешево, №21, ет.2
Телефон:
02/980 70 58,02/ 988 82 45
Факс :
980 70 58, 988 82 45
Сфера на дейност:
Социални услуги

Фондация „За Нашите Деца" вече 27 години работи за това всяко дете в България да расте в сигурна и подкрепяща семейна среда. Нашата амбиция е нито едно дете да не прекара дори ден в самотата и изолацията на социалните институции. Да създадем цялостна среда за развитие и щастливо детство и за най-уязвимите деца в България.

Ние предоставяме палитра от социални услуги в подкрепа на деца в ранна възраст и семейства в риск, осигуряваме специализирани терапии, обучаваме и подкрепяме осиновителни и приемни семейства, а нашият Център за настаняване от семеен тип „Детска къща" дава подслон и временна грижа за деца без родители.

Вие можете да станете част от нашия екип на позиция:

Роля и отговорности:

  • Насърчава развитието на децата и емоционалното им благополучие.
  • Спазва часовете за хранене, менюто по график, грамажи.
  • Поддържа домакинството в къщата.
  • Работи в екип с останалите хора в живота на децата.
  • Познава и прилага стандартите на услугата Детска къща.
  • Участва ангажирано в различни обсъждания на случаи и обучения на екипа. Учатва в обучения.
  • Отговаря за социализиращите дейности на децата подходящи за съответната възраст и индивидуални особености.
  • Подготвя децата за самостоятелен живот и обучение/развиване на социални умения.
  • Подкрепя и стимулира самостоятелността и развитието на всяко дете, съобразно индивидуалните му особености.
  • Отговаря за опазване на здравето и живота на децата настанени в Детската къща.
  • Активно организира, участва и отговаря за организирането и подготовката на лични и детски празници, концерти и други мероприятия.
  • Полага грижи за 4-6 деца на възраст от 0 до 7 години. Осигурява физическа грижа за децата в къщата. Подкрепя развитието и социалното включване на децата и посреща техните нужди.

Изисквания към кандидатите:

  • Образование – средно;
  • Опит в отглеждането и грижата за деца;
  • Да не са осъждани или следствени по престъпления срещу личността;
  • Кандидатите да не са лишавани/ограничавани от родителски права;
  • Добро психическо здраве;
  • Позитивно отношение към деца, преживели трудности в собствените си семейства;
  • Толерантно отношение към различията в произхода, историята и етнос на децата;
  • Готовност за работа в екип, обучение и развитие.
  • Да проявяват отговорност, самоконтрол, коректност и такт.
  • Да проявява търпение и любов при работа с децата.

Лични качества:

  • Желание за професионално развитие и изпробване на нови методи на работа;
  • Позитивно настроен спрямо уязвими деца;
  • Способност за работа под напрежение;
  • Толерантност по отношение на различията;
  • Отговорен;
  • Гъвкав.

Организацията предлага:

  • Възможност за професионално развитие и усъвършенстване;
  • Работа в отдаден и динамичен екип;
  • Принос към една благородна кауза;
  • Много добри условия на труд;
  • Работа на смени при сумирано изчисляване на работното време.

Ще разгледаме всички постъпили кандидатури и ще се свържем само с одобрените по документи кандидати, които ще поканим на интервю.

Моля да изпращате Вашите кандидатури на y.ushovska@detebg.org, като посочвате позицията, за която кандидатсвате.

Личните Ви данни ще бъдат използвани само за нуждите на подбора, съгласно изискванията на ЗЗЛД.