Регистрация
окт
15

Кариера в НПО

Организиране на информационна кампания и семинари

Дата на публикуване:
18 септември 2019
Валидна до:
18 октомври 2019
Име на организация:
Град/Село:
гр. София
Пощенски код:
1303
Адрес:
кв. Сердика, ул. Гюешево, №21, ет.2
Телефон:
02/980 70 58,02/ 988 82 45
Факс :
980 70 58, 988 82 45
Сфера на дейност:
Социални услуги
Тип:
Доброволци
Фондация „За Нашите Деца" вече 27 години работи за това всяко дете в България да расте в сигурна и подкрепяща семейна среда. Нашата цел е децата да не прекарват нито ден в самотата и изолацията на социалните институции. Затова подкрепяме биологичните им семейства, осигуряваме различни видове специализирана терапия, обучаваме и съдействаме на професионални приемни семейства, изградихме Детска къща за бебета без родители и още много други дейности, насочени в помощ на децата и семействата в риск.

Във връзка с участието на Фондацията в разпространение на статии от списание „Early Childhood Matters 2019", търсим ДОБРОВОЛЕЦ, който активно да се включи в следните дейности:
  • Разпространение на три статии от научния журнал „Early Childhood Matters 2019"
  • Информационна кампания през традиционни и социални медии;
  • Три работни семинара, насочени към специалисти, по един посветен на всяка статия;
  • Застъпнически дейности, целящи да представяте статиите и тяхната приложимост в България пред представители на държавните и местни власти.
Доброволецът ще участва в работата на Фондацията по проекта и ще получи практически опит в различни задачи, свързани с организирането и провеждането на информационни семинари.

Специфичните задачи могат да включват:
  • Съдействие при планирането и организиране на три информационни семинара за популяризиране на научни статии от списание „Early Childhood Matters";
  • Комуникация с участниците в семинарите;
  • Комуникация с външни доставчици, свързана с логистиката на всяко едно от събитията;
  • Подготовка на материали за провеждане на семинарите;
  • Подкрепа за организаторите по време на всяко от събитията;
  • Подкрепа за комуникационната кампания по проекта – правене на снимки, водене на записки;
  • Събиране, обработка и обобщаване на обратна връзка за статиите;
  • Семинарите ще се проведат в Търговище, Русе и София, съответно през септември, октомври и ноември.
Какво предлагаме:
  • Ще натрупате впечатления за работата в неправителствения сектор и социалната сфера;
  • Ще имате възможност да се срещнете с много вдъхновяващи и мотивирани професионалисти;
  • Ще придобиете опит в изпълнението на проекти със социална кауза;
  • Опит в планирането и организирането на публични събития;
  • Възможност да се учите от специалистите в екипа на фондацията.
Необходими знания и умения:
  • Базов опит в организирането на събития;
  • Добри комуникативни умения;
  • Интерес и готовност да изпълнява задачи, за които няма предишен опит.
Този опит е особено подходящ за хора с интерес за развитие в социалната сфера и неправителствения сектор, които са мотивирани да допринесат за подобряване капацитета на специалистите в областта на ранното детско развитие и в крайна сметка на живота на децата, с които те работят.

Ако искате да сте част от дейности в подкрепа на най-малките деца в риск и техните семейства... Ако сте учещ се човек, за когото развитието е важно...

Кандидатствайте при нас, като изпратите Вашата автобиография на имейл hr@detebg.org. Ще разгледаме всички постъпили кандидатури и ще се свържем с избраните кандидати, които ще поканим на интервю.

Ако не успеете да откриете отговори на всичките си въпроси, моля не се колебайте да се свържете със Станислав Иванов, експерт „Човешки ресурси", на s.ivanov@detebg.org.

Личните Ви данни ще бъдат използвани само за нуждите на подбора, съгласно изискванията на ЗЗЛД.