English   14390 НПО

Кариера в НПО

Позиция Комуникационен координатор

Дата на публикуване:
02 октомври 2019 г.
Валидна до:
18 октомври 2019 г.
Име:
Фондация Програма Достъп до информация (ПДИ)
Пощенски код:
1142
Адрес:
бул. „Васил Левски“ № 76, ет. 3, ап. 3
Телефони:
02 9885062, 9867709, 0887 218160
Ел. поща:
office@aip-bg.org
Сфера на дейност:
Законодателство, застъпничество, публични политики; Защита на човешки права

ПРОГРАМА ДОСТЪП ДО ИНФОРМАЦИЯ е неправителствена организация, основана преди 23 години с мисията да подпомага гражданите да упражняват правото си на информация и да подтиква държавните органи да предоставят обществена информация.

Ние търсим да наемем отдаден на нашата мисия комуникационен координатор. Комуникационният координатор ще поддържа нашата вътрешна и външна комуникационна стратегия, ще пише и разпространява материали за нашата работа, ще отговаря за търсенето на нашите услуги от обществеността и медиите и ще координира публичните събития на ПДИ.

Желателно е комуникационният координатор да притежава творческо мислене, да има отлични комуникационнии презентационни умения и да поддържа добри взаимоотношения с партньори, клиенти, и заинтересовани лица. Предишен опит в тази или еквивалентна на нея сфера е препоръчително.

Изисквания към кандидата:

·Висше образованиепо комуникации, журналистика, социология или друго хуманитарно образование;

·Минимум от 2 до 5 години релевантен опит като комуникационен координатор;

·Умения със софтуер за дизайн, създаване и редакция на съдържание и публикуване;

·Отлично владеене на писмен и говорим английски;

·Организационни умения;

·Умение за работа в екип;

·Много добро владеене на MS Office програмите Word, Excel, Power Point, Outlook;

·Опит в работата със CMS платформи за поддръжка на онлайн сайтове и комуникационни кампании в социални медийни;

·Умения за работа с програмите Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe Illustrator е предимство.

·Шофьорска книжка и опит.

Отговорности:

  • Да сътрудничи с директора и ръководителя на правния екип за развитие на ефективна комуникационна стратегия, базирана на целите на ПДИ
  • Да пише, редактира и разпространява съдържание, включително публикации, прессъобщения, годишни доклади, Интернет страницата на ПДИ, месечния информационен бюлетин и други материали, които комуникиратдейностите на организацията, продуктите и услугите, които предоставя на публиката
  • Да отговаря на медийните запитвания, да организира интервюта, да действа като говорител на организацията
  • Да установи и поддържа ефективни отношения с журналисти и поддържа медийната база данни
  • Да следи развитията и отговаря на запитвания в националните и международни мрежи, на които ПДИ е член
  • Да търси възможности да издига репутацията на организацията и координира публичните събития
  • Да поддържа записите на медийно отразяване на дейността на организацията

ПДИ предлага:

  • 4 часова заетост;
  • Офис в централна локация в София;
  • Работа в малък експертен екип с над 23 години опит в застъпничеството за свободен достъп до информация и упражняване на правото да знам;
  • Възможност за развитие в областта на застъпничеството за прозрачно, отчетно и открито управление.

Ако проявявате интерес, можете да изпратите своята автобиография и кратко описание на мотивацията си за кандидатстване на имейл: gergana@aip-bg.org, лице за контакт –Гергана Жулева.

Срокът за подаване на документите е 18октомври.