English   14401 НПО

Отворена позиция за стажант комуникации в екипа на Малките стъпки

Дата на публикуване:
19 март 2021 г.
Валидна до:
05 април 2021 г.
Име:
Малките стъпки
Град/Село:
Sofia
Пощенски код:
1000
Адрес:
Ул. Пиротска 56
Телефони:
0898639704
Ел. поща:
office@thesmallsteps.org
Сфера на дейност:
Местни инициативни групи; Младежки въпроси, политики и изследвания; Образование
Тип:
Доброволци

Малките стъпки, които водят до промяна инвестират в развитие на уменията на децата да бъдат автори на промяна в собствения си живот и в обществото. Ние разработваме и прилагаме програми за гражданско образование и за участие на децата в процеса на вземане на решения на местно ниво.

За работата по практическо гражданско образование търсим стажант, който да изпълнява функциите на сътрудник по комуникации и да съдейства за популяризиране на каузата на детско участие.

Вашите отговорности като сътрудник Комуникации:

  • Основна задача: популяризиране на каузата на участие на децата във вземането на решения и на развитие на компетентностите им на активни граждани чрез фейсбук страницата и други канали;
  • Развитие на английската секция на сайта на организацията;
  • Идентифициране на бизнес-асоциации и компании с активна гражданска позиция с цел въвличането им в подкрепа на гражданското образование на децата;
  • Участие заедно с нас в проект „Практическо гражданско образование" в Националната финансово-стопанска гимназия.

Ние предлагаме:

  • Възможност да станете част от иновативен за страната процес на участие на децата в процеса на вземане на решения и да бъдете защитници на техните идеи;
  • Шанс да увеличите познанията си за местната власт и да развиете умения как да промените общността, в която живеете;
  • Повишени умения за иновативно преподаване на практическо гражданско образование, работа с младежи и методи за неформално образование;
  • Личен ментор, който ще Ви поставя задачи, напътства и подкрепя по време на стажа. Обучителна програма съобразена с интересите ви.
  • Гъвкаво работно време, разпределено според ангажиментите.
  • Запознаване с работата на неправителствените организации и процеса на разработване на проекти.
  • След приключване на стажа ще получите Сертификат за успешна практика след приключване на стажа.

Стажът е подходящ за младежи между 18 до 29 години, които са:

  • студенти трети и по-горен курс;
  • наскоро завършили, но не работят по специалността и/или са безработни;
  • със специалности в сферата на хуманитарните или социалните науки.

Изисквания към кандидатите:

  • Да имат желание да допринесат за мисията на „Малките стъпки" и детското участие;
  • Да имат интерес към активно гражданско участие за промяна на средата около тях;
  • Да имат афинитет към социалните мрежи и умения за активно присъствие в тях;
  • Да бъдат проактивни и да осъществяват идеите, които имат;
  • Добро писмено владеене на английски език;
  • Образование в сферата на обществени комуникация, политически науки и неформално образование е предимство;
  • Опит в доброволчество и неформално образование е предимство.

Продължителност на стажа: 100 часа, разпределени в 3 месеца. Начало: 20 април 2021 година. Стажът е платен. Осигурено е заплащане от 470 лв, ще бъдете нает на граждански договор към фондация „Малките стъпки".

За да кандидатствате, в срок до 30.03.2021 г. изпратете кратко CV и Мотивационно писмо защо искате да развиете уменията за работа в гражданския сектор и как може да допринесете за популяризиране на работата на фондация „Малките стъпки".

Адрес за кореспонденция: office@thesmallsteps.org

Ще се свържем с кандидатите до 05.04.2021 за онлайн интервю.

Стажът се финансира по програма „Социални иноватори" на Национална школа по мениджмънт" и Български център за нестопанско право и е съобразен с изискванията на програмата.