English   14401 НПО

Кариера в НПО

Местен координатор

Дата на публикуване:
18 май 2022 г.
Валидна до:
12 юни 2022 г.
Име:
Фондация „ЕкоОбщност“
Пощенски код:
1408
Адрес:
ж.к. "Стрелбище", ул. "Енос" 7
Телефони:
+359 882 620 948 (мобилен)
Ел. поща:
bepf@bepf-bg.org

В изпълнение на проект „Да върнем гражданското си пространство! – от местно към европейско ниво", изпълняван с финансова подкрепа, предоставена от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по линия на ФМ на ЕИП и НФМ чрез Фонда за регионално сътрудничество, фондация "ЕкоОбщност" обявява конкурс за позиция "Местен координатор".

Изисквания към кандидатите:

- завършено висше образование, степен бакалавър или магистър, в областта на социалните науки;
- минимум 2 години опит по специалността през последните 3 години;
- умения за работа в екип и контакти с партньори, участници в събития, представители на медии и институции;
- аналитичност и гъвкавост;
- отлични комуникационни умения;
- много добро или отлично владеене на български и английски език (писмено и устно).

Основни отговорности:

  • консултира и подпомага граждански групи и/или организации за изграждане на умения за диалог с други заинтересовани страни по проблеми от обществен интерест, включително свързани с правото на гражданско участие, достъп до информация, решаване на местни проблеми;
  • осъществява срещи с активни граждани/организации/неформални групи за оценка на проблеми в работата им и нужда от подобряване на капацитета и сътрудничеството им с други граждански организации и взаимодействие с институции, медии, бизнес по въпроси на чиста и здравословна околна среда, права на човека, развитие на гражданското общество;
  • взаимодейства с екипа на фондацията и международни партньори и експерти за обмен и популяризиране на добри практики, консултации и международно сътрудничество;
  • планира и организира уебинари, дискусии, обучения с представители на гражданското общество за подобряване на капацитета им в конкретни области;
  • изготвя доклади и материали за събития и подготовка на комуникационни материали;
  • поддържа бази данни за систематизиране на постигнатите резултати по проекта и изготвя отчети съгласно изисквания на финансиращата организация;
  • участва в периодични административно-организационни срещи на екипа на фондацията и сътрудничи с другите регионални координатори по проекта.
Предимство ще имат кандидати с:
  • опит в работа с активни граждански групи и/или организации;
  • интереси и опит в работа по теми, свързани с гражданско участие;
  • добро познаване на неправителствения сектор в България;
  • аналитично мислене и подход при работа;
  • умения за сътрудничество и работа в мрежа с представители на НПО, институции, медии;
  • опит и интереси за работа с младежи.
Документи за кандидатстване:

  • мотивационно писмо;
  • автобиография;
  • препоръки от предишен работодател (по желание).
Тип заетост: трудов договор, заетост - пълна или на половин работен ден (по договаряне)
Месторабота: гр. София
Лице за контакт: Любомира Колчева, office@bepf-bg.org

До интервю ще бъдат допуснати само одобрени по документи кандидати.