English   14401 НПО
ИНФОРМАЦИОНЕН ПОРТАЛ ЗА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В БЪЛГАРИЯ

Спортният талант - Грета Банишка е шампион на България – посвети златото на треньора си

Три медала за крехката Грета Банишка – това е равносметката за Спортния талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ, която стана шампион на България по спортна гимнастика в многобоя (при жените) и на греда на провелото се на 23-24.06.2017 г. в зала „Арена Армеец“ в София Държавно лично-отборно първенство. Младата атлетка посвети своите победи на треньора си - Илко Гиров, с чиято подкрепа успя да преодолее проблемите около своето възстановяване след тежка травма. Грета грабна и трети медал - бронз на прескок. Банишка и съотборничките й от Клуб "Гимнастика ЦСКА" се наредиха на трето място в отборната надпревара.

Само преди броени минути Владимир Далаклиев, постави знамето на България над почетната стълбичка на Световното първенство в Мужу, Южна Корея, след като завоюва сигурен медал за родината ни. Влади, който се състезава в категория до 68 кг, нокаутира соченият за сигурен финалист предтавител на Китай – Джин Ю Уанг. Двубоят бе днес, 26.06.2017 г., по обяд - в среща на четвъртфиналите. Далаклиев записа четири победи по пътя към медалите, предстоят му полуфинали и финали в неговата категория. Към този момент, той си гарантира минимум бронзов медал и има реални шансове за участие на Олимпийските игри в Токио 2020 г.

Още от най-вълнуващите моменти на Спортните таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ от изминалите дни:

Диляна Минкина, която бе част от националния ни отбор по лека атлетика на провелото се във Вааса (Финландия) европейското отборно първенство (24-25.06.2017 г.), стана осма в генералното класиране на 3000-метровата дистанция с време 9:28:93 мин., което е и нейн личен рекорд. За съжаление, българският отбор приключи участието си, класирайки се 11-и и така отпадна от Първа лига.

Ангел Кодинов - европейският вицешампион в кануто при юношите от 2015 г., се класира 4-ти на 500 м единично кану на шампионата на Стария континент по кану-каяк за юноши, девойки и младежи до 23 г. в Белград (Сърбия) - малко повече от четири стотни не му стигнаха, за да изпревари третият, руснакът Артем Прон. На коронната си дисциплина (1000 м единично кану) Ангел завърши 4-и в полуфинала, което пък не му позволи да попадне в първите осем и да се бори за медал.

Друг Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ – Атанас Хорозов, стана осми на финалите на 500 м заедно с Димитър Петров на двойка кану.

Стефани Музакова също влезе в листата с успелите атлети за отминалия уикенд, след като спечели второто място в Клас „Лазер Радиал“ на провелата се Регата „Черноморец Бургас” 2017 г. в Състезанието участваха над 180 ветроходци от 15 български клуба.

Сходни публикации

Над 50 доброволци се включиха във финалното за годината събитие по изграждане на туристически маршрути в Странджа

Точно две години и половина след първото организирано събитие по почистване и маркиране на туристически маршрути в Странджа,

Успешно приключи проект „Виртуална разходка из непознатата София –дигитално приключение”

Успешно приключи проект „Виртуална разходка из непознатата София –дигитално приключение"

На 26 октомври 2023 г. в „Sofia Holistic Coworking Company“ (SOHO), София бяха представени резултатите по проект „Виртуална