English   14390 НПО
ИНФОРМАЦИОНЕН ПОРТАЛ ЗА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В БЪЛГАРИЯ

Спортният талант Мария Делчева с два златни медала от турнир по бадминтон в Украйна

Две титли завоюва Спортният талант на „Еврофутбол" и ФРГИ -  Мария Делчева от международния турнир по бадминтон до 19 г. в Днепропетровск, Украйна. На сингъл тя постигна пет поредни победи, като във финала надделя над партньорката си на двойки Христомира Поповска с 2-0 гейма (10, 14). Най-оспорваната среща за 17-годишната столичанка бе на полуфиналите, където се върна в мача след пасив от 1 гейм срещу индийката Ешита Ражу. Мария и Христомира триумфираха на двойки при девойките след успех във финала над молдовките Гюнга/Гемечи с 21-14 и 21-14.

Друг Спортен талант на българския букмейкър и ФРГИ – Калина Христова заедно със съотборничките си от женския национален отбор Мария Йовкова и Елица Замфирова заеха 30-то място на Европейското отборно първенство по тенис на маса за мъже и жени в Люксембург. Това позволи на нашия състав да запази мястото си в „Чалъндж“ дивизията. Едва на 15-години Калина постигна три победи и три загуби и то при първото си участие на такъв голям форум. Мъжкият ни тим също са 30-ти.

С шест златни медала се окичи Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ - Ангел Кодинов от Държавния индивидуален шампионат по кану-каяк в Пловдив, който се състоя в града под тепетата през уикенда. 19-годишния ни олимпиец триумфира по безапелационен начин в дисциплината едноместно кану на 200 м, 500 м, 1000 м и 1500 м, а заедно с друг Спортен талант – Атанас Хорозов грабнаха първите места на двуместно кану на 500 м и 1000 метра. 17-годишният Атанас пък се нареди на трето място на едноместно кану 500 метра.

Десислава Стоянова – един от тримата Спортни таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ в биатлона, се окичи с два златни медала от лятното държавно първенство, което се проведе събота и неделя на Белмекен. 24-годишната ни състезателка победи в спринта на 7,5 км и в преследването на 10 км. Димитър Герджиков зае 6-то място в спринта на 10 км при мъжете, а Антон Синапов е 9-ти. В неделя ролите се обърнаха и Антон зае 7-мо място на 12,5 км преследване, а Митко завърши 9-и.

Сходни публикации

Над 50 доброволци се включиха във финалното за годината събитие по изграждане на туристически маршрути в Странджа

Точно две години и половина след първото организирано събитие по почистване и маркиране на туристически маршрути в Странджа,

Успешно приключи проект „Виртуална разходка из непознатата София –дигитално приключение”

Успешно приключи проект „Виртуална разходка из непознатата София –дигитално приключение"

На 26 октомври 2023 г. в „Sofia Holistic Coworking Company“ (SOHO), София бяха представени резултатите по проект „Виртуална