English   14390 НПО
ИНФОРМАЦИОНЕН ПОРТАЛ ЗА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В БЪЛГАРИЯ

Спортните таланти на „Еврофутбол" и ФРГИ в мъжката щафета по биатлон и осмо място за България

Спортните таланти на „Еврофутбол” и ФРГИ в мъжката щафета по биатлон и осмо място за България

Двама от Спортните таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ за 2017 г. – Антон Синапов и Димитър Герджиков, пребориха лошите метеорологични условия в Обехоф и финишираха 8-ми в мъжката щафета в четвъртия кръг от Световната купа по биатлон вчера, 07.01.2018 г. Това е вторият най-добър резултат за България в щафета за последните 30 години, а освен двамата състезатели (Синапов на втори пост, Герджиков – на трети) в групата от български биатлонисти бяха Михаил Клечоров и Владимир Илиев. Те завъртяха пет наказателни обиколки и използваха общо 15 допълнителни патрона, което им отреди 8-мо място в крайното класиране.

На 05.01.2018 г. бе стартът на първата дисциплина - "Спринт", Антон зае 34-то място и получи първи точки за световната купа (след попадането в ТОП 40). Така той постигна и най-добрият български резултат за деня - биатлонистът от Чепеларе завъртя една наказателна обиколка при първото си посещение на рубежа, като така извоява място в „Преследване“-то, което бе на следващия ден – там той стана 44-ти. Димитър сгреши три пъти и зае 82-ра позиция, с което не намери място в съботното преследване.

На снимката: Антон Синапов

Сходни публикации

Над 50 доброволци се включиха във финалното за годината събитие по изграждане на туристически маршрути в Странджа

Точно две години и половина след първото организирано събитие по почистване и маркиране на туристически маршрути в Странджа,

Успешно приключи проект „Виртуална разходка из непознатата София –дигитално приключение”

Успешно приключи проект „Виртуална разходка из непознатата София –дигитално приключение"

На 26 октомври 2023 г. в „Sofia Holistic Coworking Company“ (SOHO), София бяха представени резултатите по проект „Виртуална