English   14390 НПО
ИНФОРМАЦИОНЕН ПОРТАЛ ЗА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В БЪЛГАРИЯ

Още един рекорд за таланта Таня Звискова в спортната стрелба

Спортният талант на „Еврофутбол" и ФРГИ - Таня Звискова спечели два медала и постигна един рекорд на международния турнир по спортна стрелба Гран при в Осиек, Хърватия. На състезанието, което се проведе от 14-и до 17-и декември, Таня заслужи сребърния си медал в дисциплината 60 изстрела с пневматична пушка с резултат 247,8 точки. С 250,7 първа е Роксана Сиди. 24-годишната пловдивчанка спечели бронз на 10 метра с въздушна пушка с 229,9 точки.

В първия ден на турнира Таня и Антон Ризов в смесените двойки поставиха нов национален рекорд с общ резултат 834.0 т. (417.2 т. за Таня и 416.8 т. за Антон), което бе втори резултат за влизане във финала. Там българите постигнаха 389,2 т. и останаха на крачка от медалите с 4-то място. Това е втори рекорд за Таня, която преди седмица постигна върхово постижение за жени в дисциплината 60 изстрела с въздушна пушка на 10 м.

Двама от Спортните таланти на „Еврофутбол“ и ФРГИ в плуването – Диана Петкова и Светлозар Маринов, завършиха съответно на 22-ро и на 25-то място в последните си дисциплини на Световното първенство по плуване на 25-метров басейн в Китай. Диана финишира за 25,15 сек. на 50 м свободен стил, което не бе достатъчно за влизане в полуфиналите. Въпреки това представянето й в Ханджоу е отлично, след като при дебюта си на такъв голям форум постави нов национален рекорд на 100 метра съчетано плуване.

Съотборникът на Диана в пловдивския „Спринт“- Светлозар Николов, преплува 400 м съчетано с лично постижение за 4:14,25 мин., което му отреди 25-о място. Предишното му най-добро време бе 4:16,38 мин.

Петър Божилов, пък грабна купата за „Най-добър състезател“ в група 2002 г и по-големи с четири златни медала на 100 метра свободен стил, гръб и бътерфлай, както и на 200 метра съчетано на плувния турнир купа „Плевен“.

Двама от талантите на „Еврофутбол“ и ФРГИ в таекуондото – братята Александър и Митко Джорджеви, спечелиха златни медали в кат. 68 кг. съответно при юношите и мъжете на Коледен турнир в Дупница. Александър преодоля македонец и грък за успеха си, а Митко се справи с македонец в първата си среща и с друг българин за златото.

Сходни публикации

Над 50 доброволци се включиха във финалното за годината събитие по изграждане на туристически маршрути в Странджа

Точно две години и половина след първото организирано събитие по почистване и маркиране на туристически маршрути в Странджа,

Успешно приключи проект „Виртуална разходка из непознатата София –дигитално приключение”

Успешно приключи проект „Виртуална разходка из непознатата София –дигитално приключение"

На 26 октомври 2023 г. в „Sofia Holistic Coworking Company“ (SOHO), София бяха представени резултатите по проект „Виртуална