English   14390 НПО
ИНФОРМАЦИОНЕН ПОРТАЛ ЗА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В БЪЛГАРИЯ

Талантът Станимир Халаджов с три златни медала от Държавното по гребане

Спортният талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ Станимир Халаджов спечели три златни медала от Държавния индивидуален шампионат по академично гребане, който се проведе на 06 и 07 юли в Пловдив. Талантливият русенец победи на скиф, в двойката скул с Лазар Пенев и на двойка с рулеви с Николай Желязков и рулеви Андон Стаменов.

Следващият старт на 21-годишният ни талант е Световното първенство за младежи до 23 г., което ще се проведе в Сарасота, Флорида, САЩ от 24 до 28 юли. На шампионата ще се състезава в дисциплината скиф, като ще бъде един от двамата представители на българския национален отбор по гребане.

Тихомир Иванов – друг Спортен талант на „Еврофутбол“ и ФРГИ, се класира за финала в дисциплината скок височина на Универсиадата в Неапол (Италия). Плевенчанинът е 4-ти в квалификационна група „А“ с 215 см.