English   14403 НПО

Кариера в НПО

Сътрудник Социални дейности

Дата на публикуване:
23 март 2015 г.
Валидна до:
28 март 2015 г.
Име:
Дете и пространство
Пощенски код:
1606
Адрес:
ул. Шандор Петьофи 25
Телефони:
02/9584959, 0889445597
Ел. поща:
child.space@abv.bg
Сфера на дейност:
Проблеми на децата; Социални услуги
Работа

СДРУЖЕНИЕ "ДЕТЕ И ПРОСТРАНСТВО"

Ние сме неправителствена организация в обществено полезна дейност и управляваме услуги, насочени към деца с физически затруднения и психическо страдание.

Търсим да назначим нов член на екипа, който ще работи къмдвата ни Центъра за настаняване от семеен тип за деца и младежи – в ж.к Люлин и в ж.к. Слатина в гр. София на позицията „СЪТРУДНИК СОЦИАЛНИ ДЕЙНОСТИ"

Основни изисквания

  • Висше образование – завършена образователна степен бакалавър/магистър с професионално направление „Социални дейности", „Социална работа с деца и семейства" или друго направление със социална насоченост;
  • Да познава нормативната уредба в областта на закрилата на детето и социалните услуги;
  • Да притежава компютърна грамотност.

Специфични изисквания

Ще се счита за предимство:

  • Да има практически опит за работа с деца и младежи с физически и интелектуални затруднения и техните семейства;
  • Да познава спецификата на социалната работа с деца и младежи с увреждания;
  • Да познава пряко или непряко процеса на деинституализация;
  • Да има умения за работа в екип.

Отговорности:

  • Работа по случай – сътрудник „Социални дейности" ще има основна роля при оценка на потребностите на децата /младежите в ЦНСТ, изготвянето и актуализирането на План за грижи за всяко едно от тях и изготвянето на регулярни доклади до ангажираните със случая институции.
  • Като част от екипа по конкретен случай и съгласно плана за предоставяне на услугите сътрудникът „Социални дейности" на Център за настаняване от семеен тип ще осъществява индивидуално и групово консултиране и води съответната документация, свързана с предоставяните консултации.
  • Работа, свързана с поддържането и осъществяванетона контакт с родителите и близките на настанените деца;
  • Междуинституционална работа с институции и организации, ключови за конкретния случай.

Работно време:

Предлагаме гъвкаво работно време, което се съобразява с изработването на 30 часа седмично.

Моля изпращайте CV и мотивационно писмона имейл cnst.childspace@abv.bg до 27.03.2015г. След подбор ще се свържем с Вас за интервю-събеседване. За повече информация можете да позвъните на 0885 362 029 – лице за контакт Ангелина Даскалова.