Български   3642 NGOs




NGO Profile

No Frontiers 21 Century

No Frontiers 21 Century

Association
Unactive
Statistics & Additional Information
 

Activity

Field of activity
Arts and culture
Youth issues, policies and research
Environment
 
Mission
За постигане на своите цели, сдружението организира конкурси, изложения, бизнес и работни срещи, проучвателни пътувания, рекламни кампании, клубове и др; създава и спомага за усъвършенстването на местни, регионални, национални и трансгранични информационни мрежи, структури и партньорства; организира конференции, семинари, дискусии и други научни, културни, обществени и икономически форуми; извършва консултантска, проектантска, посредническа, проучвателна, изследователска, издателска, рекламна, маркетингова, експертна, оценителска (включително ОВОС), преводаческа, просветна и обучаваща дейност. Разпространява литература, пособия и други материали.
 
Organization Targets
1. Създаване на контакти и трайни връзки между български и чуждестранни фирми, сдружения, общински власти, културни институции, учебни заведения и др.;

2. Насърчаване и подпомагане на развитието на малките и средни предприятия в Република България и на партньорството им със сходни организации от други страни;

3. Свободен обмен на идеи, знания, умения за всестранно развитие на Балканския регион;

4. Изучаване историята на българите и на други народи, тяхната етнокултура, фолклор, литература, изкуство, запазените от миналото и новосъздадени традиции, празници и обичаи и всякакъв вид духовни ценности, представляващи капитал в културната съкровищница на човечеството и популяризирането им сред местните общности и по-специално сред младежта;

5. Укрепване на сътрудничеството, включително трансграничното, между местни и регионални организации и институции за стимулиране на местното икономическо развитие и туризма, за опазване и подобряване на околната среда, за изграждане на организационния и институционалния им капацитет;

6. Създаване и заздравяване на постоянни съвместни регионални и местни структури, включително трансгранични.

Last Project

Year:
Биоразнообразие и изкуство от отпадъци: Повишаване на осведомеността на младите хора относно биоразнообразието и ефективното използване на ресурсите в региона чрез изкуство и културен обмен
 
Description:
http://biodiversity-art.eu
Целевите групи на проекта:
Младежи от средните училища на възраст между 14 и 20 години от областите Кюстендил и Ябланица, включително от ромското малцинство;
Учители от средните училища от областите Кюстендил и Ябланица;
Членове на училищни настоятелства, родители на ученици и други членове на семействата в тези райони;
Активисти от гражданския и еко сектора;
Експерти от местни и регионални образователни, екологични и здравни институции в двете гранични области.

Общи цели на проекта:
1. Да се подпомогне изграждането на зона на териториално сближаване, конкурентоспособност и добросъседски отношения чрез развитие на трансграничните връзки и социалното, икономическо и екологично сближаване на младите хора в българо-сръбския граничен регион.
2. Да се постигне устойчиво и дългосрочно партньорство между младежи в граничния регион за изпълнение на съвместни дейности и инициативи с трансграничен характер.

Конкретна цел на проекта:
Да се повиши осведомеността на младите хора относно биоразнообразието и ефективното използване на ресурсите в региона чрез изкуство и културен обмен, стимулиращи отговорното екологично и гражданско поведение.

Дейностите по проекта:
Подбор на 10 средни училища от трансграничния регион (по 5 от двете страни на границата) и на 10 учителя (по 1 от всяко училище) за участие в проекта.
Определяне на 200 ученика – по 20 от всяко училище – за училищни застъпници на биоразнообразието;
Тематично обучение на учителите, проведено от външни експерти и на училищните застъпници на биоразнообразието, проведено от учителите по 3 модула: (1)"Биоразнообразие", (2)“Стойността на отпадъците” и (3)“Изкуство от отпадъци”. Бяха предоставени знания относно редките, застрашените и ендемичните видове в региона, относно ефективното управление на отпадъците като ресурс за икономиката, относно категориите отпадъци, които могат да бъдат рециклирани или повторно използвани; относно това как могат да се използват отпадъците, за да се създадат произведения на изкуството.
Създаде се съвместна трансгранична мрежа от регионални застъпници на биоразнообразието. Те ще събраха, съставиха и дигитализираха по привлекателен начин визуални и словесни материали за местни биологични видове, местообитания и екосистеми, които се нуждаят от защита.
Проведоха се излети от типа „зелени училища” за училищните застъпници на биоразнообразието в местна зона с голямо значение за защитата на природната среда и на биологичното разнообразие.
Създаде се уебсайт на проекта с платформа за електронно обучение.
Създадоха се промоционални материали - информационни листовки, картички, плакати, „Книга на регионалното биоразнообразие и изкуството от отпадъци” на 3 езика и др.
Проведоха се кампании за повишаване на информираността относно биоразнообразието и управлението на отпадъците в допълнителни училища в граничния регион и сред местното население.
Проведе се съвместен сръбско-български фестивал на културата и биоразнообразието в Лесковац.
Проведе се Панаир на биоразнообразието и изкуството в Кюстендил.

History

"БИОРАЗНООБРАЗИЕ"

"ДИГИТАЛНА КУЛТУРА"

"ЗЕЛЕНИ ПОСЛАНИЦИ"

"ПРОМОЦИЯ НА МЛАДЕЖКОТО ЗДРАВЕ"

"БЛЕСТЯЩИ ПЛАНИНИ"

"МЛАДЕЖ, КУЛТУРА И ЗАБАВА"

МЕЖДУНАРОДНИ

ПАРТНЬОРИ