Български   3647 NGOs




NGO Profile

TOEST Foundation

TOEST Foundation

Foundation
The organization has updated its information in the database during the past year.
Statistics & Additional Information
 

Activity

Field of activity
Other
 
Mission
Да създава качествена журналистика; да узнава, да разбира, да формулира съществени теми, да анализира и да свързва читателите помежду им и с реалността; да дава думата на автори, които имат какво да кажат и да добавят към обществения дебат; да търси приоритетно мнението на уязвимата страна, което често остава далеч от вниманието на по-големите медии.
 
Organization Targets
1. Да насърчава и подпомага свободата на словото и независимата журналистика.

2. Да утвърждава ценностите на демокрацията и да подпомага развитието на гражданското общество.

3. Да работи за повишаване на нивото на медийна грамотност, критично мислене и образование на гражданите.

Last Project

Year:
Как работи дезинформацията: От COVID-19 до Украйна
 
Description:
Подробно изследваме темата за манипулативното съдържание и отговаряме на пет въпроса – какво, къде, от кого, кога и защо се разпространява. Поредицата се осъществява с подкрепата на международната програма за научна журналистика Science+ на Free Press Unlimited и Free Press for Eastern Europe.

Financial Info

Annual turnover for the last year :
20 000 - 100 000

History

• „Училище на ХХI век“

Съвместна рубрика на „Тоест“ и „Заедно в час“. В поредица от текстове представяме успешните практики в българското образование и търсим работещи решения за неговото подобряване.

• „Хроники на инфодемията“

„Тоест“ е официален партньор за публикуването на материалите от поредицата, реализирана от АЕЖ-България съвместно с Фондация „Фридрих Науман“. Целта на рубриката е не само да маркира примери за дезинформация, пропаганда, спекулации и конспиративни теории, но и да проследява и осведомява за опасностите около тяхното разпространение.

• „Опазване и граждански мобилизации“

В тази поредица разговаряме с представители на граждански инициативи в Европа и обсъждаме процеса на опазване „отдолу нагоре“ и взаимодействието между граждани и институции.

• „Градове за хората“

По едноименната книга на урбаниста Ян Геел, това е рубрика за добрите чужди (и не само) примери за градско управление или градоустройствено решение, които са променили средата в добра посока. Които са сложили човека в центъра на вниманието. От февруари 2021 г. в рубриката се включват експерти от Съюза на урбанистите в България.

• Проектът „Европа“

В поредицата разглеждаме ролята на ЕС в България, обсъждаме демократичните дефицити на Съюза и как те доведоха до въздигане на крайнодесния популизъм и евроскептицизма, разговаряме с експерти за бъдещето на ЕС и нужните реформи и разглеждаме работата, свършена от българските евродепутати.

• „Аз, киборгът“

В тази рубрика обръщаме внимание на актуални теми като гражданските права в цифровия свят, концентрацията на влияние в технологичните гиганти, как да защитаваме личните си данни и неприкосновеността на кореспонденцията си, как да се спасим от капаните на социалните мрежи и да не станем жертва на „дигиталния феодализъм“, който ни дебне зад ъгъла.