English   14402 НПО

Кариера в НПО

Aсистент за параолимпийска състезателка по тенис

Дата на публикуване:
11 януари 2019 г.
Валидна до:
11 февруари 2019 г.
Име:
ЗА ТЕБ
Област:
Варна
Град/Село:
Варна
Пощенски код:
9000
Адрес:
ул. Македония 157
Телефони:
052 600 765
Ел. поща:
office@foryoubg.org
Сфера на дейност:
Младежки въпроси, политики и изследвания; Насърчаване на дарителството/доброволчеството; Развитие на местни общности, квартални сдружения
Тип:
Доброволци
Търси се: 1 доброволец, който да придружи параолимпийската шампионка Зоя Чавдарова в Лунтерен, Холандия по краткосрочен проект по Европейски Солидарен Корпус по програма Еразъм +.

Място на проекта: Rock Solid Foundation, Лунтерен, Холандия.
Времетраене на ЕСК службата: 2 месеца
Начало на службата: февруари 2019
Краен срок за кандидатстване: 20 януари 2019

Задачи на кандидата:
Да придружава параолимписката шампионка по тенис Зоя Чавдарова до различни места, свързани със задачите и тренировките ѝ, и да я подкрепя в комуникацията на английски с партньори и други участници в проекта. Задачите не са свързани с грижи за ежедневдните или личните нужди на тенисистката, тъй като тя е напълно самостятелна, а по-скоро с комуникация, социализация, помощ при разбиране на задачите, ориентиране и придвижване в града и т.н.

Информация за Зоя Чавдарова:
Зоя Чавдарова вече три поредни години е най-добрата българска тенисистка в инвалидна количка сред хората с увреждания. Въпреки нелеката си съдба, Зоя не се отказва да преследва мечтите си. Вече 10 години тренира тенис и не крие, че голямата й цел е да участва в параолимпиада.

Необходими умения:
Няма изисквания за специализирано образование или опит в спортната или социалната работа. Екипът ще избере участник със силен интерес и мотивация да придобие и подобри такива умения. Идеалният кандидат обаче трябва да може да комуникира на английски език.

Профил на кандидата:
Възраст - между 18 и 30 години
Позитивно отношение
Гъвкавост
Способност да работи както в екип, така и самостоятелно
Добро владеене на английски език
Шофьорска книжка категория Б е предимство
Желания за работа с хора от различни среди - млади хора, професионалисти, младежки работници, хора в неравностойно положение

Работно време:
30 часа / седмично
Понякога е възможно да има дейности в събота и неделя (когато участникът е зает през уикенда, се компенсира със свободно време през следващата седмица)
Почивка по време на уйкенди и национални празници + 2 дни отпуска на месец

В резултат на службата кандидатът ще подобри следните умения и знания:
Комуникационни умения на български и английски език
Опит при организиране на спортни и тренировъчни дейности
Опит в работата със спортисти в неравностойно положение
Опит в социалната работа
Опит в работата с европейски неправителствени организации
Социални умения - способност за взаимодействие с различни хора

За кандидата са осигурени:
Самолетен билет до Холандия и обратно
Настаняване
Джобни пари
Храна и транспорт в града
Международен сертификат за участие в програма Еразъм+

Предимствата на участие в проекти по програма Еразъм плюс са възможност за младите хора да придобият разнообразни умения, професионално и лично развитие и опит, специфични за проекта умения и компетенции, живот и работа с различни хора. Условията, правата и задълженията, свързани с този проект са регламентирани чрез договор между одобреният кандидат и Сдружение ЗА ТЕБ, Варна.

За да кандидатствате, моля изпратете CV и кратко мотивационно писмо на e.raynova@foryoubg.org