English   14402 НПО

Възможност за платена практика във Фондация „Елизабет Костова"

Дата на публикуване:
30 януари 2019 г.
Валидна до:
28 февруари 2019 г.
Сфера на дейност:
Култура и изкуство
Тип:
Стаж
За работа по международна интердисциплинарна резиденция в Пловдив
Уебстраница: www.ekf.bg
Място на провеждане: Пловдив 2019. Европейска столица на културата
Сектор: неправителствен, арт мениджмънт, култура, литература, художествен превод
Очаквано образование: арт мениджмънт, културология, филология, журналистика или друга
хуманитарна специалност.
Степен на образование: бакалавър или студенти горен курс на обучение
Период на провеждане: 15 март- 15 май 2019 г.
Краен срок за кандидатстване: 17:00 ч. на 28 февруари (четвъртък) 2019 г.

Описание:
Фондация „Елизабет Костова“ e създадена през 2007 г. с основна цел да подкрепя развитието на съвременната българска литература и българските писатели.

СПА (София поетически анимирана) е кратка интердисциплинарна, резиденция, в която литературата е източник на вдъхновение за други дисциплини в изкуството, а Европа е по-голяма от Европейския съюз. Второто издание на резиденцията ще събере писатели от България, Гърция, Ирландия, Македония и Норвегия с визуални артисти и музиканти от България и ще се проведе в рамките на Пловдив 2019.

Планирани задачи и дейности:
Конкретните задачи и дейности на стажанта ще бъдат организирани в две основни сфери на работа:
Организационна и техническа дейност:
В полето на организационната дейност, стажантът ще има възможност да участва активно в подготовката, логистика и координирането на събитията.
Комуникационна дейност:
В сферата на комуникационната дейност, стажантът ще има ключова роля в идентифициране на публиката и разпространение на информация за събитието.

Изисквания към кандидатите:
• Да се обучават или да са завършили една от посочените специалности;
• Да са запознати с дейността на фондацията и с Пловдив 2019;
• Да имат висока езикова култура;
• Да владеят свободно английски език;
• Да имат висока компютърна грамотност и добри технически умения;
• Да могат да работят в динамична среда, с поставени крайни срокове;
• Да живеят в Пловдив;
• Да бъдат отговорни, коректни, старателни и при изпълнение на ангажиментите си и приятелски
настроени към участници и публика.

Какво предлагаме:
Практикантът има възможност да развие културмениджърски умения; да се запознае с трудностите при управление на неправителствена организация; да подобри своите комуникационни умения, организационни умения и способност за работа в екип; да установи професионални контакти с преводачи и писатели, да срещне интересни и талантливи хора.
Графикът на ангажираност ще бъде съобразен с нуждите на организацията и свободното време на практиканта. ФЕК дава възможност стажът да бъде признат като учебна практика.

Ако проявявате интерес към предложената позиция, моля, изпратете попълнен въпросник и своята професионална автобиография (CV формат) на С. Илиева, координатор на Фондация „Елизабет Костова“, ел. поща: silieva[at]ekf.bg.