English   14403 НПО
ИНФОРМАЦИОНЕН ПОРТАЛ ЗА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В БЪЛГАРИЯ

Таланти на „Еврофутбол" и ФРГИ със силно представяне на Олимпиадата в Аржентина

Таланти на „Еврофутбол” и ФРГИ със силно представяне на Олимпиадата в Аржентина

Спортният талант на „Еврофутбол" и ФРГИ Мария Делчева се класира за полуфиналите в отборния турнир по бадминтон на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес – Аржентина с тима си „Алфа“. Тя изигра две срещи на двойки, в които триумфира като победител - първо с партньорката си Хасини Нусака Амбалангодаге от Шри Ланка спечелиха срещу Фернанда Рива Сапонара от Перу и Хала Буксани от Алжир с 12:9, а след това с Джени Гай от САЩ надделяха над Сапонара и Яка Реди Вайшнави от Индонезия с 11:5. Победителите от двата полуфинала ще влязат в сблъсък за златния медал, а другите две двойки ще играят за бронза.

Диана Петкова, която е един от талантите на „Еврофутбол“ и ФРГИ в плуването, завърши на 13-о място на 100 м св. стил в аржентинската столица. Това я превърна в най-добре представилия се състезател от българските плувци на олимпиадата досега. Постижението стана факт, след като Диана изплува стоте метра на полуфиналите за 56.82 сек. На 50 м бруст Диана е 24-та с резултат 33.26 сек. По-късно днес Диана ще плува и в дисциплината 50 м свободен стил.

Рахим Рашайда зае първото място на открития турнир за купата на България по шпага във възрастовата група до 15 г. Състезанието се проведе в София, а с постижението си Рахим продължава да оглавява ранглистата на шпага за деца до 15 г.

Сходни публикации

Над 50 доброволци се включиха във финалното за годината събитие по изграждане на туристически маршрути в Странджа

Точно две години и половина след първото организирано събитие по почистване и маркиране на туристически маршрути в Странджа,

Успешно приключи проект „Виртуална разходка из непознатата София –дигитално приключение”

Успешно приключи проект „Виртуална разходка из непознатата София –дигитално приключение"

На 26 октомври 2023 г. в „Sofia Holistic Coworking Company“ (SOHO), София бяха представени резултатите по проект „Виртуална